Ağız Bakımı, Genel Sağlık

Ağız Bakımı İçin Tavsiyeler

Ağız Bakımı İçin Tavsiyeler

Ağız ve Diş Sağlığı

Sindirimin başladığı yer olan ağız, aslında genel olarak sağlığımızın da başladığı yerdir. Bu çerçevede ağız bakımı gibi son derece önemli bir konuda hassasiyet göstermemek elbette ki düşünülemez. Çünkü sanılanın aksine ağız ve diş sağlığına dikkat edilmemesi beraberinde pek çok farklı sağlık sorununu beraberinde getiriyor. Söz gelimi çürük bir dişin neden olduğu kalp krizi gibi bir rahatsızlığı her halde hiç kimse küçümseyemez.

Çürük diş ve kalp rahatsızlığı ile ilgili Memorial Hastanesi tarafından yazılan şu makaleye göz atın:

Dolayısıyla yaşamımızı sürdürebilmemiz, bir noktada ağız ve diş sağlığımıza göstermiş olduğumuz özene bağlıdır diyebiliriz.

Çürük Diş ve Kalp Rahatsızlığı

Sentetik Ağız Bakımı Ürünlerine Dikkat!

Hepimizin bildiği gibi diş fırçaları genellikle poliüretan tabanlı yani plastik ürünlerdir. Bu tür ürünler bir yandan ihtiyacımız olan ağız bakımını sağlarken diğer yandan ağız ve diş sağlığına olumsuz yönde bazı zararlar verirler. Dolayısıyla ağız içerisine temas eden ve yutulmak zorunda kalan kimyasal içeriklerden ve bu tip ürünlerden uzak durmak gerekiyor.

Bu noktada, bir alternatif arayışı ile bir takım sorular ortaya çıkabilir. Örneğin; doğal ve sağlıklı ağız bakım ürünleri hangileridir veya nasıl bir yol izlemeliyiz? Gibi soruların cevabı aslında kadim ve kendine has bir ürüne dayanıyor. Bu ürünün adı tahmin edeceğiniz gibi “Erak” ağacının köklerinden yapılan misvaktır.

Misvak Liflerinden Diş Fırçası Üretildi

Tasarımcılarımız binlerce yıldır insanlık tarafından kullanılmış MİSVAK liflerinden diş fırçası üreterek doğal ve sağlıklı bir ürün elde etmeyi başardılar. Toothwak adıyla piyasaya sunduğumuz bu diş fırçasının gövdesi oldukça dayanıklı portakal ağacı gibi doğal ağaçlardan imal ediliyor. Dolayısıyla baştan sona organik bir ürün arıyorsanız misvak diş fırçası tam size göre diyebiliriz. Tabii ilk kullanımda ağaç liflerinin yumuşayabilmesi için temiz bir su içerisinde yaklaşık 1 saat bekletilmesi gerektiğini hemen belirtelim (sadece uç kısmının)

Diş Sağlığı Artık Toothwak’a Emanet

İçerisinde hiçbir kimyasal bulunmayan ve ömürlük diyebileceğimiz TOOTHWAK misvak diş fırçası, uç kısımları değiştirilebilecek şekilde dizayn edildi. Lüks modelde, orijinal kutusu içerisinde 3 adet yedek başlık ile birlikte satılan misvak diş fırçası, doğal yollardan ağız bakımını sağlamak için gerçekten muhteşem bir ürün. Diş aralarına kolayca nüfuz eden liflerin yanı sıra diş eti, damak ve dil üzerinde bulunan tabakaların temizlenmesi için de ideal bir ürün olan misvak diş fırçası ile artık diş sağlığı Toothwak’a emanet edilecek. Temiz dişler ve sağlıklı gülüşler diliyoruz.